Magna Racino: Koniec rozprávky o kúzelnom deduškovi
 „Po troch rokoch fungovania je zrejmé, že ani nové závodisko Magna Racino nezabráni kolapsu, ku ktorému pomaly, ale iste, speje rakúsky turf pod vedením AROC-u”, túto vetu sme na turf.sk publikovali vo februári, ale mýlili sme sa - rakúsky turf nedospel ku kolapsu pomaly, ale veľmi rýchlo...
 Americká spoločnosť Magna Entertainment Corp. 9. augusta vyhlásila hospodárske výsledky za druhý kvartál tohto roku, podľa ktorých v tomto období hospodárila so stratou 23.4 milióna dolárov. Výrazný pokles ceny akcií vyvolal nespokojnosť investorov, takže správna rada pristúpila k opatreniam na zredukovanie stúpajúceho dlhu. Predseda správnej rady, rodený Rakušan Frank Stronach, v tlačovej správe uviedol: „Sme extrémne sklamaní výsledkami druhého štvrťroka. Zistili sme, že je nevyhnutné okamžite pristúpiť k drastickým akciám.” Spoločnosti okrem personálnych zmien vo vedení oznámila predaj realít a pozemkov zo svojho portfólia, pozastavenie prípravy výstavby nových závodísk Michigan Downs v Michigane a Dixon Downs v Kalifornii, ale pre náš región je zlou správou najmä to, že s platnosťou od novembra zastavila dostihovú prevádzku na rakúskom závodisku Magna Racino.
 Po tom, ako spoločnosť Magna vycúvala z pozície hlavného sponzora futbalového klubu Austria Viedeň, zrejme definitívne vytriezveli všetci, ktorí považovali Franka Stronacha za kúzelného deduška, ktorý každoročne priletí komínom s plným vrecom dolárov a zo sentimentu k starej vlasti bude podporovať rakúsky šport. Magna Entertainment Corp. je spoločnosť, ktorej provoradým záujmom je zhodnotenie investícií stoviek drobných akcionárov, takže sa nemožno čudovať, že postupuje výlučne ekonomicky.