Proud Boris vstúpil do dostihovej histórie
  Nedeľné víťazstvo Proud Borisa zo slovenskej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu, znamenalo zápis do dostihovej histórie - jeho meno sa ocitlo v listine víťazov Österreichisches Derby vedľa legiend svetového a európskeho turfu, ako boli Kincsem, Vederemo, Fenek, Ticino, či Imperiál.
 Rakúske, predtým rakúsko-uhorské Derby, sa behá od roku 1868 s jedinou prestávkou v roku 1945. Na prelome 19. a 20. storočia v ňom zvíťazilo niekoľko odchovancov špičkových slovenských žrebčínov, ktoré v blízkom okolí Bratislavy, v ideálnych podmienkach Podunajskej nížiny, vybudovali príslušníci rakúskej a maďarskej šľachty. Najznámejším bol Zsupán, ktorý v roku 1887 vyhral rakúsko-uhorské aj nemecké Derby a neskôr pripúšťal v Napajedlách, a posledným Sanskrit, ktorý vyhral Derby v roku 1916 a potom sa v Žrebčíne Napajedla stal jedným z najdôležitejších plemenníkov československého chovu.
 Po rozpade Rakúsko-Uhorska a vzniku Československa zmienené žrebčíny postupne zanikli. V medzivojnovom období a krátko po 2. svetovej vojne Österreichisches Derby vyhralo niekoľko československých koní, narodených a trénovaných v Česku - naposledy to bola Cetina v roku 1948. Počas socialistickej éry dokázali z východného bloku vycestovať pre víťazstvo v Österreichisches Derby len maďarské a poľské kone - v roku 1963 Imperiál, v rokoch 1966-68 Nem Igaz, Nemo Kapitány a Seebirk, a v rokoch 1980 a 81 Andor a Turbo, Poliaci zásluhou Nemana a Koraba vyhrali Derby v rokoch 1984 a 85.
 Nemecký odchovanec Proud Boris je prvým víťazom Österreichisches Derby v majetku čisto slovenskej stajne, pričom jeho stajňovému kolegovi Ryanovi vlani unikol zápis medzi nesmrteľných len o hlavu.