„Akcia Derby” sa odrazila v médiách
 Po nedeľnom policajnom zákroku na dostihoch sa v médiách objavilo viacero príspevkov, viac, či menej zveličujúcich problém takzvaného „čierneho stávkovania”. Skutočnú perlu pri tejto príležitosti zverejnil denník Pravda, v ktorom autor, podpísaný (jc), dal slovo Slavomírovi Magálovi, ktorého tituluje spolumajiteľ viacerých chovov koní, čo je síce pravda, je však chovateľom iných plemien koní. Dr. Magál odchoval len jediného anglického plnokrvníka a dostihom sa nevenuje, ale napriek tomu sa vyjadruje, akoby bol fundovaným turfmanom, avšak z jeho vyjadrení priam sála elementárna neznalosť problematiky. Do neba volajúcim nezmyslom je najmä tvrdenie, že „to, čo sa deje s podplácaním v slovenskom futbale, je nič v porovnaní s pomermi v dostihovom športe”... Z citátu je zrejmé, že jeho autor sa v dostihovej problematike orientuje výlučne z detektíviek Dicka Francisa a slovenská realita mu je na míle vzdialená.
 Dr. Magál ďalej uvádza: „pri niekoľkomiliónovom výťažku z čiernych stávok nie je ťažké podplatiť džokeja”, čo je skutočne komická predstava - tých osemnásť zadržaných divákov vyberie v nedeľu zo „šuflíka” svoje milióny, o ktoré ich „čierni bookmakeri” pripravia a po dostihoch si ich rozdelia s džokejmi...
 Súhlasiť možno s tvrdením, že „majiteľ stávkovej kancelárie niekde v Trenčíne nebude predsa podplácať džokeja” - majiteľ žiadnej stávkovej kancelárie na celom svete skutočne džokeja podplácať nebude. Keby sa Dr. Magál orientoval v turfe, tak by nepochybne vedel, že podvody s ovplyvňvaním výsledkov dostihov neorganizujú stávkové kancelárie, ale stávkari - stačí si v archíve na www.racingpost.co.uk prejsť kauzy s ovpyvňovaním výsledkov, ktoré poslednou dobou otriasli anglickým turfom, pričom podobné prípady sa dajú nájsť aj inde vo svete, vrátane krajín, kde sa stávkuje výlučne prostredníctvom totalizátorového monopolu.
 Ďaľším nezmyslom je tvrdenie, že „v Česku majú šesť dostihových dráh, všetky sú v súkromných rukách a ani na jednu sa nedopláca”. Čo tým autor citátu myslel? Zvyšovanie zápisného? Zavádzanie špeciálnych poplatkov? Rušenie dostihových dní? Znižovanie dotácií dostihov? Nahrádzanie významných dostihov menej dotovanými prevádzkovými? Ako je to s tým „sa nedopláca”, by Dr. Magálovi zrejme radi vysvetlili českí majitelia a tréneri, pretože sú to práve oni, kto dopláca a v budúcnosti bude čoraz viac doplácať na nesolventnosť súkromných organizátorov dostihov.
 Ani rozbitie monopolu štátu na dostihové stávky nie je príliš dôležité. Dôležité je to, aby sa tým, ako okato stávková kancelária svoj monopol zneužíva (na čo stránka turf.sk upozornila už v roku 2003 - viď archív: Dostihy a stávky...), zaoberali príslušné orgány a nekompromisne z toho vyvodili dôsledky.
 Text citovaného článku nájdete v archíve denníka Pravda pod názvom „Podľa chovateľa dozrel čas na privatizáciu Závodiska”.