Pripravte sa na vrchol sezóny
 V nedeľu sa v Bratislave uskutoční Derby, vrcholný dostih, ktorý je v každej krajine aj významnou spoločenskou udalosťou, na ktorú sa treba náležite pripraviť. Pri tejto príležitosti si dovoľujeme poskytnúť čitateľom stránky turf.sk niekoľko užitočných rád.
 Vo vyspelých krajinách sa na významných mítingoch dodržiava takzvaný „Dress code”, čo je predpísaný odev pre vybrané priestory závodísk. Aj v našom regióne sa sluší prísť na Derby v spoločenskom odeve, ale v Bratislave sa tým neriaďte.
 Ukázalo sa totiž, že slovenskí policajti netušia, že dostihy sú športom, ktorý navštevujú slušní diváci, a 24. júna 2007 na dostihoch zasiahli spôsobom, známym skôr z futbalu - športu a opilcov a chuligánov. Je možné, že sa akcia bude opakovať, vy sa v nesprávnom čase ocitnete na nesprávnom mieste a stanete sa účastníkmi zákroku policajného komanda a Polícia nemá k dispozícii len takzvaných kukláčov, ale aj slzotvorný plyn, vodné delá, psov, či jazdeckú jednotku... Pri výbere odevu na to myslite a zo šatníka si vyberte niečo pohodlné, čoho vám v prípade zničenia nebude ľúto.
 Na dostihy so sebou v žiadnom prípade neberte deti. Ak im v nedeľu chcete ukázať živé zvieratká, vezmite ich radšej do ZOO, kde ich určite nebudú desiť maskovaní ozbrojenci. Ak ich predsa len na dostihy chcete zobrať, vyšlite niektorého člena rodiny na prieskum, či je prítomný riaditeľ Závodiska Marián Šurda (na koláži). Doterajšie policajné zásahy sa na Závodisku uskutočnili vždy, keď bol v zahraničí, čo iste nie je náhoda, takže ak ho na dostihoch uvidíte, žiadna zastrašovacia akcia sa konať nebude a deti môžete bez obáv vziať so sebou.
 Na dostihy si neberte pero a nekupujte si Dostihový program. Ak ich u vás Polícia nájde, môžete mať problémy, sú to totiž „veci na uzatváranie nelegálnych stávok”. To isté platí aj o finančnej hotovosti - zoberte si len sumu, nevyhnutnú na vstupné a občerstvenie, ale s tým občerstvením to nepreháňajte, aby ste sa nestali terčom posmechu, ako britské „dámy” v Ascote.
 Ak ste čestnými hosťami Závodiska Bratislava, príliš sa tým nechváľte. Čestných vstupeniek sa radšej zbavte a vyhradeným priestorom sa vyhnite. Práve tam sa totiž uskutočnil posledný policajný záťah, takže ak sa tam objavíte, Polícia vás, čestných hostí Závodiska Bratislava, môže považovať za „nelegálnych stávkarov”, alebo ostatní diváci za fízlov.
Koláž: turf.sk