Storm Catov syn v slovenskom chove
  Branislav Ondera

  Zásluhou aktivít stajne Erdan pribudol na Slovensku nový plemeník so špičkovým pôvodom - hnedák Macavity - paternitný polobrat plemeníkov ako Forest Wildcat, Giant´s Causeway, Hennessy, Tabasco Cat, Forestry, Harlan, High Yield, či Black Minnaloushe, polobrat víťazky Grade 3 a v Grade 1 Acorn Stakes umiestnenej kobyly Hot Novel, matky trojnásobného Grade 1 víťaza Behrensa.

  Macavityho otec Storm Cat, šampión-plemeník s pripúšťacím poplatkom 500'000 $, vyprodukoval nespočetné množstvo vynikajúcich koní - jeho potomstvo vyhralo asi 1400 dostihov a vybehalo viac než 70 miliónov dolárov. Za všetkých si zmienku zaslúži najmä víťaz Preakness St. a Belmont St. Tabasco Cat, víťaz BC Classic Cat Thief, víťaz BC Sprint Desert Stormer, víťaz Irish 2000 Gns Black Minnaloushe, víťazka Kentucky Oaks Sardula, šprintér Catrail, "železný" Giant´s Causeway, dvojročná kanadská šampiónka Silken Cat, taliansky šampión Mistle Cat, nemecký šampión Munaaji, aktuálne zaujala víťazka BC Juvenile Storm Flag Flying, či žrebci Hold That Tiger a Van Nistelroy. Storm Catovi synovia sú mimoriadne žiadaní ako plemeníci, v prvej desiatke najvyťaženejších je ich päť - Giant's Causeway (v sezóne 2002 213 pripustených kobýl / pripúšťací poplatok 135'000 $), High Yield (184 / 30'000 $), Tale Of The Cat (172 / 25'000 $), Black Minnaloushe (161 / 15'000 $) a Hennessy (146 / 45'000 $), a v chove úspešne pôsobia aj Harlan, Forest Wildcat, Forestry (4x4 Bold Ruler - rovnako ako Macavity), Tabasco Cat, Cat Thief, Aljabr, Storm Creek, Storm Boot, a ďalší.

  Matka Quite Honestly neštartovala, v chove vyprodukovala tri "black-type" kone. Jej najlepším potomkom je šesťnásobná víťazka (z toho dvakrát Gd-3 - Rancho Bernardo Breeders' Cup H. a Santa Ynez St.), v Gd-1 umiestnená (2. Acorn St.) Hot Novel (Mari´s Book), matka deväťnásobného víťaza Behrensa (1. Oaklawn H., dvakrát Gulfstream Park H., 2. Dubai World Cup, Jockey Club Gold Cup, Travers St., Whitney H., Donn H., Woodward St., 3. Whitney H., Gulfstream Park H., Donn H., všetko Gd-1).
  Quite Honestly dala ďalej Legislatora (Royal Academy), víťaza Gd-3 Crown Royal American Turf St., 8-násobnáho víťaza (dvakrát Stakes) Mankinanhonestbuck (Spend A Buck), vo Francúzsku pôsobiaceho víťaza Tellmethetruth (Nijinsky´s Secret) a True Grit (Woodman), matku tretieho z Gd-3 Jersey Derby Cogburna.
  Neštartovala ani druhá matka Tesao, tretia matka Cam Axe je stakes-víťazka a umiestnená v jednotkových Frizette Stakes. Štvrtá matka Twisterette dala víťaza Arkansas Derby a Ohio Derby Twist The Axe a tiež kobylu Avanti Girl, ktorá je matkou High Galaxie, babky grupovej víťazky Bulaxie a víťaza Slovenského derby Zimzalabima, neskôr tretieho v Gr. 1 Grand Prix de Saint Cloud.

  Samotný Macavity bol ako roček vydražený za rovný milión dolárov, a poslaný k trénerovi D. Wayne Lukasovi, avšak hneď v prvom životnom štarte ako dvojročný (4. miesto) utrpel ľahkú fraktúru. Po operácii sa na dráhu vrátil, ale po jedinom neúspešnom štarte v štyroch rokoch bol z tréningu stiahnutý a zaradený do chovu v renomovanom žrebčíne Haras Santa Isabel, Inc. v Portoriku (šampionát chovateľov 2001 a 2002), kde pripustil 33 kobýl, z ktorých bolo 30 zistených žrebných.

  V auguste 2003 bolo 16 ročkov z jeho prvého ročníka ponúknutých na dražbe odchovancov Haras Santa Isabel a všetci sa predali, pričom dosiahli priemernú cenu 16 575 $ (celkový priemer dražby 17 768 $). Dvaja jeho potomkovia sa dostali medzi desiatku najdrahších - štvrtú a šiestu najvyššiu cenu medzi 105 predanými ročkami dosiahli za 46 000 $ vydražený žrebček z nezvíťazivšej Blushing Natalie (Rahy), resp. o tritisíc dolárov lacnejšia kobylka z Comes A Breeze (Wild Again). foto