Velká pardubická: Decent Fellow na piaty pokus
 8.10. Pardubice Po dvoch druhých miestach za Maskulom v rokoch 2002 a 2005, a dvoch tretích miestach za Registanou a Maskulom v roku 2003, a Registanou a Retrieverom v roku 2004, sa zverenec Josefa Váňu Decent Fellow zo stajne Dr. Jiřího Charváta konečne dočkal víťazstva vo Velkej pardubickej České pojišťovny na 6900 metrov o 4.5 milióna korún. Úlohu mu uľahčili pády jeho troch najväčších konkurentov už v úvodnej tretine dostihu - Iraklion zaváhal pred Taxisom, spomalil a po nedôraznom skoku skončil na zemi, Hastaven urobil chybu v skrumáži na Anglickom skoku a zhodil Jana Faltejska, a o len o jeden skok ďalej, na predĺženom Taxise, nevyšiel odskok Maskulovi a obhajca víťazstva urobil kotrmelec.
 Na Taxise skončili aj Chailand, ktorý zle doskočil a zhodil jazdkyňu, cez Irakliona spadol Glogloglo, a Eliška Přemyslovna ešte pred skokom vyhodila zo sedla Bohuslava Mátla. Na Popkovickom skoku spadla Vajgara. Od pádu Maskula už mal Josef Bartoš v sedle Decent Fellowa situáciu plne pod kontrolou. Chvíľu sa viezol za výborne skáčucim militarystom Klipom a od polovice dostihu sám tlačil na tempo, ktoré akceptovali druhý reprezentant stajne Dr. Charváta Cieszymir z lotu Radka Holčáka a ďaľší Váňov zverenec Ner. V druhej polovici dostihu zo zvyšku poľa vypadli už len dva kone - na Veľkej vode stratil jazdca Juniusz, za živým skokom „u hangáru” sa uvoľnilo sedlo Nerovi a Tomáš Hurt spadol. Po odpadnutí Nera zostali na čele Decent Fellow a Cieszymir s náskokom desiatich dĺžok pred poľom a vyzeralo to na ich súboj o víťazstvo, ale na trávnatej dráhe získal prevahu Decent Fellow a kontroloval víťazstvo s náskokom šiestich dĺžok pred tréningovým kolegom Juventusom zo stajne Javor, ktorého veterán Josef Váňa bezchybne viedol na konci poľa, vyhol sa kolíznym situáciám a v závere našli Juventus i Váňa dostatok síl na to, aby Cieszymira o pol dĺžky odsunuli na tretie miesto. Štvrtý dobehol zverenec Romana Vítka Icare Du Renom zo stajne DS Pegas s Martinom Liškom a poslednú dotovanú priečku obsadil zverenec Milana Theimera Klip z Hřebčína Albertovec s Jaroslavom Myškom. Krk za tabuľou dobehol Brambusch a ďaleko za poľom ešte dokončili Harry The Beaver a Polárník.

Na Taxise: V popredí Klip, za ním Hastaven, najvyššie je neskorší víťaz Decent Fellow, nad živým plotom v oranžovom Ner.  
foto: ČTK